Króliki, chomiki, świnki morskie, szczury – małe zwierzęta mogą być przyczyną nieprzyjemnego zapachu. Jak można się go pozbyć?

Jeżeli w domu trzymane są małe zwierzęta, wtedy z czasem może pojawiać się w nim nieprzyjemny zapach. Jak zadbać o to, aby w domu nadal pięknie pachniało?

Zadbaj o czystość klatki zwierzęcia

Do nieprzyjemnych zapachów małych zwierząt trzymanych w klatkach dochodzi wtedy, gdy klatki nie są wystarczająco często czyszczone.

 

Z czasem znajdujące się w klatkach trociny, sianko oraz inne materiały przesiąkają zapachami i wydzielają je do otoczenia. Właśnie dlatego bardzo duże znaczenie ma ich systematyczne usuwanie i wymienianie na nowe.

 

Podczas czyszczenia klatki zwierzęcia należy pamiętać o tym, by nie tylko usunąć znajdujące się w niej podłoże, ale także dokładnie ją wyczyścić. Do tego celu można zastosować specjalne środki czyszczące zawierające neutralizatory zapachu. Dzięki temu można uzyskać jeszcze lepsze efekty.

 

Warto też regularnie czyścić różnego rodzaju domki, tunele oraz inne przedmioty znajdujące się w klatce, a w razie potrzeby wymienić je na nowe.

 

Zastosuj pochłaniacz zapachów małych zwierząt

Nawet regularne czyszczenie klatki nie jest w stanie w stu procentach zapobiec pojawianiu się nieprzyjemnych zapachów. Właśnie dlatego warto sięgnąć po dodatkowe akcesoria jak pochłaniacz zapachów małych zwierząt.

 

Pochłaniacze zapachów to rodzaj produktów, które najczęściej wyposażone są w filtr węglowy albo wykorzystują specjalny żel zapachowy, aby w ten sposób pochłaniacz nieprzyjemne zapachy i nadawać powietrzu przyjemny aromat.

 

Taki pochłaniacz zapachów małych zwierząt może być umieszczony przy klatce zwierzęcia, lecz warto pamiętać o tym, żeby zwierzę nie miało do niego bezpośredniego dostępu.

 

Pochłaniacze również mają swój określony czas ważności, dlatego należy je wymieniać, gdy nie spełniają one już swojej funkcji. Zazwyczaj jest to konieczne po kilku tygodniach lub miesiącach.

Komentarze

Dodaj komentarz