Przyjęcia weselne najczęściej organizowane są w restauracjach albo w domach przyjęć. Jest jednak jeszcze jedna opcja – wykupienie cateringu na wesele. Kiedy warto zdecydować się na taką obsługę? Gdzie warto zamówić weselny catering? Sprawdź!

Na czym polega catering na wesele?

Usługa cateringowa zamówiona na wesele polega na dostarczeniu przez firmę cateringową wcześniej zamówionych posiłków pod wskazane miejsce. Dzięki temu nie trzeba zajmować się ich przygotowywaniem samodzielnie, a wydarzenie może odbywać się także tam, gdzie nie można ich przyszykować.

Firmy cateringowe, które zajmują się świadczeniem tego typu usług, mogą zapewnić dzisiaj swoim klientom dostęp do szerokiej gamy usług. Włączają one nie tylko dostarczenie dań, ale również dodatkowe usługi, na przykład wypożyczenie mebli eventowych oraz zastawy stołowej.

Catering na wesele – formy obsługi

Catering na wesele może być zorganizowany na parę sposobów, dlatego warto przyjrzeć się dostępnym propozycjom:

Catering z serwowaniem dań na stołach

To najczęściej wybierana opcja. W tym przypadku dania są od razu dostarczane przez firmę cateringową na naczyniach gotowych do ustawienia na stole. Goście mogą zatem częstować się nimi samodzielnie. Po zakończeniu wydarzenia wystarczy tylko uprzątnąć naczynia, a potem przekazać je firmie cateringowej.

Catering ze stołem szwedzkim

W tym przypadku posiłki umieszczane są na stole szwedzkim, do którego dostęp ma wielu gości. Dania mogą być umieszczone w mniejszych naczyniach, ale również mogą być serwowane na tacach i w miskach, by goście mogli samodzielnie zabierać je na talerze. Taka forma obsługi jest popularna na krótkich weselach, które mają formę standing party.

Catering z obsługą kelnerską

Dodatkowo catering na wesele może być zamówiony z usługą kelnerską, która polega na serwowaniu dań bezpośrednio do stołów gości, a potem na uprzątnięciu naczyń.

Weselny catering – kiedy warto?

Usługa cateringowa na wesele nie jest aż tak popularna jak organizowanie wydarzenia w restauracjach i domach przyjęć, lecz warto wskazać, że w niektórych sytuacjach jest ona najlepszą opcją. Kiedy warto zdecydować się na catering weselny?

Przede wszystkim catering na wesele będzie bardzo dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy wesele organizowane jest jako plenerowe. W plenerze przygotowywanie posiłków jest utrudnione, dlatego też przez catering można wtedy bardzo łatwo uzyskać dostęp do różnorodnych i pysznych dań dla wszystkich gości i urządzić wesele w niemalże dowolnym miejscu.

Druga popularna opcja to organizacja wesela w domu lub też w przydomowym ogródku. Catering pozwala wtedy na zaserwowanie wyśmienitych posiłków dla gości bez konieczności szykowania ich we własnym zakresie.

Gdzie zamówić catering na wesele?

Obecnie wiele firm cateringowych jest w stanie zaoferować kompleksową obsługę w ramach organizacji wesel. W jaki sposób znaleźć polecany catering w Krakowie?

Przede wszystkim warto zapoznać się z różnymi ofertami firm cateringowych działających w danej okolicy, aby porównać je ze sobą. Warto wtedy wziąć pod uwagę ich oferty, menu, opinie na ich temat, a także cenniki, aby znaleźć taką, która będzie mogła zapewnić obsługę na najwyższym poziomie, by wesele było dzięki temu w pełni udane.

Gdy zamierza się zorganizować wesele wymagające cateringu, warto też z wyprzedzeniem wykonać rezerwację, aby dzięki temu mieć pewność, że dania zaserwuje polecana firma cateringowa, która zadba o to, aby goście byli w pełni zadowoleni. Wcześniejszą rezerwację warto wykonać nawet na rok przed planowanym wydarzeniem.

 

Komentarze

Dodaj komentarz