Potrzebujesz naklejek? Teraz możesz zamówić je w wielu drukarniach. Co warto wiedzieć na temat zamówienia usługi druku naklejek? Poznaj porady!

Naklejki, nalepki mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykonane na wielu podłożach, o różnych kształtach i kolorach doskonale nadają się do łatwego umieszczenia w zróżnicowanych miejscach dzięki warstwie samoprzylepnej.

Naklejki firmowe – zastosowanie

Przedsiębiorcy mogą zamówić druk naklejek w różnych celach związanych z prowadzoną przez siebie działalnością.

Najczęściej używane są one w poniższych celach:

  • jako prosty sposób znakowania produktów
  • jako nalepki adresowe do umieszczenia na korespondencji, paczkach
  • jako plomby na opakowaniach, produktach
  • jako gadżet reklamowy

Atutem naklejek jest możliwość umieszczenia na nich dowolnego przekazu. Najczęściej wybierany jest druk naklejek z firmowym logo, jednak można także zaprezentować na nich inne dane, na przykład adres firmy, informacje o produktach.

Tak szerokie możliwości wykorzystania naklejek powodują, że obecnie są one tak popularne wśród przedsiębiorców działających w wielu branżach.

Rodzaje naklejek firmowych

Producenci naklejek reklamowych i firmowych mogą zaprezentować je w wielu wariantach do wyboru. Dzięki temu mogą być one dopasowane do konkretnego przeznaczenia.

Naklejki można podzielić na różne kategorie pod kątem:

  • Kształtu – naklejki mogą mieć kształt prostokątny, mogą być wykrawane albo plotowane po obrysie zależnie od ich projektu,
  • Materiałów – naklejki wykonuje się z różnych typów materiałów jak papier, tworzywa sztuczne, żywice,
  • Odporności na czynniki zewnętrzne – gdy konieczne jest zamówienie naklejek, które będą wysoce odporne na opady, niskie i wysokie temperatury, warto wybrać te wykonane z żywic i tworzyw sztucznych,
  • Rodzaju kleju – naklejki mogą być wykończone konkretnymi typami klejów, na przykład ułatwiającymi albo utrudniającymi ich zerwanie. Gdy naklejka nie ma pozostawiać po sobie żadnych śladków, stosowane są specjalne materiały bezklejowe.
  • Uszlachetnienie – powierzchnia naklejek może być też uszlachetniona, na przykład błyszczącymi albo matowymi lakierami, aby wyglądać efektownie.

Druk naklejek – krok po kroku

Aby zamówić druk naklejek, konieczne jest przejście prostej procedury. O czym trzeba wtedy pamiętać?

Wybierz naklejki firmowe

W pierwszej kolejności warto wybrać odpowiedni rodzaj naklejki. Na tej podstawie będzie można następnie przygotować jej projekt.

Przygotuj projekt naklejki

Podstawą do wykonania naklejek jest posiadanie ich projektu graficznego. Na naklejce mogą być umieszczone różne dane, na przykład logo firmy, informacje o produkcie.

Pamiętaj o tym, by dopasować projekt naklejki do jej wymiarów i kształtu.

Gdy nie masz wiedzy w samodzielnym projektowaniu graficznym, możesz zamówić przygotowanie projektu bezpośrednio u grafika.

Zamów naklejki

Do złożenia zamówienia na druk naklejek należy przekazać nie tylko ich projekt graficzny, lecz także wybrać rodzaj naklejki, jej podłoża, kleju, a także wskazać na nakład, czyli liczbę zamówionych naklejek.

Gdzie zamówić naklejki firmowe?

Druk naklejek zamawia się w firmach poligraficznych – drukarniach, które mają tego rodzaju usługę w swojej ofercie.

Naklejki mogą być także zamówione za pośrednictwem internetu, na przykład w drukarni internetowej działającej pod adresem drukcyfrowy.krakow.pl.

Aby zapłacić za naklejki jak najmniej, warto wcześniej zapoznać się z różnymi ofertami w drukarniach i porównać je ze sobą. Dzięki temu można zapłacić za wysokiej jakości wydruki niską cenę.

 

Komentarze

Dodaj komentarz