Kiedy na świecie pojawia się dziecko, całe życie dorosłych wywraca się do góry nogami. Zmieniają się priorytety, zmienia się forma spędzania wolnego czasu. Zdarza się, że i wieczór sylwestrowy spędza się wspólnie z dziećmi. Dzieci oczekują wielu atrakcji i fajnej zabawy. Jak im to zapewnić?  

Oto kilka pomysłów:

Przygotuj dekoracje
Przebrania
Muzyka
Poczęstunek
Zabawy

Przygotuj dekoracje

Zabawa sylwestrowa to przede wszystkim barwne dekoracje. 

Przygotuj:

  • serpentyny 
  • kolorowe balony
  • papierowe girlandy

Rozwieś dekoracje w pokoju. Możecie wspólnie wykonać plakat z napisem “Sylwester”. 

Kupcie kolorowe czapeczki oraz piszczałki.

Przebrania

Możecie zrobić kolorowe maski. Wiele darmowych szablonów do druku można znaleźć w internecie. Wydrukujcie bądź narysujcie wzór na kartonie i wytnijcie. Kiedy maski są już gotowe pora na przebranie. Możecie się ubrać w kolorowe stroje, zrobić szale z łańcuszków choinkowych. Możecie również ubrać się w piżamy, to w końcu wasz wieczór i wasze zasady. Wybór dowolny. Ważne aby czuć się dobrze i  komfortowo w wybranych strojach.

Ciekawą propozycją może być również pomalowanie twarzy specjalnie do tego przeznaczonymi kredkami bądź farbkami.

Muzyka

Zróbcie specjalną playlistę na ten wieczór. Niech każdy wybierze swoje ulubione utwory. Możecie pobawić się w karaoke i zaśpiewać wspólnie największe hity. Przy dobrej muzyce z pewnością będziecie się dobrze bawić. Muzyka nie może być zbyt głośna, aby nie przeszkadzała wam w rozmowie.  W radio w ten wieczór lecą również same hity. 

Można połączyć się online przez Internet  z rodziną, która jest daleko i nie macie możliwości być razem. To fajny sposób na wspólny wieczór. Na odległość- a jednak razem. 

Poczęstunek

Nie może zabraknąć poczęstunku. Udekorujcie ładnie stół. Możecie kupić kolorową papierową zastawę.  Wcześniej możecie wspólnie przygotować przekąski, np. ślimaczki z ciasta francuskiego (przepis najczęściej znajdziecie na opakowaniu ciasta), babeczki, mini koreczki, kanapeczki, jeżyki z jajek na twardo. Ciekawą propozycją, lubianą przez dzieci jest sałatka owocowa (może być z dodatkiem bitej śmietany). Przydadzą się różne przekąski typu paluszki, krakersy, bakalie, suszone jabłka- wszystko to, co dzieci lubią i mogą jeść.  Nie może zabraknąć napojów. Mogą to być soki, oczywiście woda, ale często elementem sylwestrowej imprezy jest szampan. Tutaj koniecznie  w wersji dla dzieci, owocowy, bezalkoholowy. Jeśli chcesz możesz z niego zrezygnować, a zamiast tego zrobić przepyszne smoothie

Zabawy

W sylwestra głównymi zabawami są przede wszystkim szalone tańce. Możecie zrobić pociąg po całym domu. Zabawę w naśladowanie tańca jednej osoby. Konkurs na najzabawniejszy taniec. Nic nie ogranicza waszej wyobraźni. Na sylwestra sprawdza się również kalambury i wspomniane wcześniej karaoke. Dla wytchnienia możecie zagrać w gry planszowe. 

Ciekawą propozycją jest spisanie postanowień noworocznych i schowanie ich do pudełka. Pudełko zamyka się i można je otworzyć dopiero za rok w następny wieczór sylwestrowy. 

Dzieci czasami zasypiają przed północą, ale niektóre starają się dotrwać. Nagrodą mogą być kolorowe naklejki.  Możecie też  wspólnie zapalić zimne ognie.

Sylwester z dziećmi może być naprawdę fajny. To wspólnie spędzony czas. Dzieci kiedy są jeszcze małe chcą go spędzać z rodzicami. Warto to docenić, bo dzieci szybko dorastają. 

 

Komentarze

Dodaj komentarz