Chcesz wręczyć wyjątkowy podarunek? Jeżeli poszukujesz czegoś jedynego w swoim rodzaju, pomyśl o zakupieniu vouchera do tunelu aerodynamicznego. Dlaczego warto? Ile obecnie kosztuje taki prezent?

Czym jest tunel aerodynamiczny?

Tunele aerodynamiczne, określane też w skrócie jako aerotunele, to rodzaj konstrukcji, która umożliwia latanie. Dzięki niemu osoby znajdujące się w środku unoszą się na skutek pędu strug powietrza. Efekt jest podobny do spadania w przestworzach z bardzo dużą prędkością.

Obecnie tunele tego typu są dostępne praktycznie dla każdego. Można także odwiedzić tunel aerodynamiczny w Warszawie, gdzie na zainteresowanych taką rozrywką czeka wspaniała zabawa w niecodziennym otoczeniu.

Tunel aerodynamiczny – kto może w nim latać?

Loty w tunelu aerodynamicznym są przeznaczone dla osób bez limitu wiekowego. Latać mogą zarówno dzieci, jak i seniorzy.

Tego typu rozrywka nie wymaga także posiadania specjalnej kondycji oraz wcześniejszego uczestniczenia w szkoleniach. Wystarczy więc umówić się na lot, a potem przyjść na miejsce w wyznaczonym czasie.

Przeciwwskazania do lotów w tunelach aerodynamicznych są podobne do tych dotyczących uprawiania sportów, między innymi niedawne kontuzje i urazy, ostra niewydolność krążeniowa i oddechowa, epilepsja. Również nie mogą latać osoby pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających.

Jak odbywa się lot w tunelu aerodynamicznym?

Latanie w tunelu, jak wspomnieliśmy wcześniej, nie wymaga przygotowań. Nie znaczy to jednak, że można wejść do niego z marszu.

Po stawieniu się na miejsce uczestnik lotu dostaje specjalny kombinezon, a wraz z nim kask oraz zatyczki do uszu. Następnie może przebrać się w otrzymane wyposażenie. Potem uczestnicy biorą udział w krótkim szkoleniu, podczas którego instruktor pokazuje im, w jaki sposób należy zachowywać się w tunelu aerodynamicznym.

Standardowy czas lotu w tunelu to 3 minuty. W tym czasie odbywają się 2 loty po 1,5 minuty każdy. Uczestnik jest stale pod opieką instruktora, razem z którym może wykonywać różne ewolucje w powietrzu i uczyć się samodzielnego utrzymywania odpowiedniej pozycji.

Jako że tunel aerodynamiczny w Warszawie jest przeszklony, z zewnątrz można oglądać to, co dzieje się w jego środku. Warto więc wybrać się na miejsce z rodziną lub znajomymi, aby mogli oni zrobić efektowne zdjęcia i filmy. Również tunel ma własne kamery, dlatego po zakończeniu lotu można samodzielnie wysłać materiału na swój e-mail albo otrzymać w formie USB.

Lot w aerotunelu w prezencie – dla kogo?

Chociaż punkty jak tunel aerodynamiczny w Warszawie nie wymagają wcześniejszego przygotowania do lotu i posiadania specjalnej kondycji, warto zdecydować się na ten prezent dla osoby, która rzeczywiście mogłaby być nim zainteresowana, ale również sprawdzą się jako niesamowita niespodzianka.

Lot jest często kupowany jako podarunek urodzinowy, na wieczór kawalerski albo panieński, na wesele, na Dzień Chłopaka czy Dzień Ojca, dlatego każda okazja jest dobra, by polatać w tunelu.

Warto przy tym wskazać, że loty są bezpieczne, dlatego też nie trzeba obawiać się o urazy.

Jak podarować lot w tunelu aerodynamicznym?

Gdy nie wiemy, kiedy obdarowana osoba będzie miała czas, aby skorzystać ze swojego podarunku, najlepiej zdecydować się na voucher na tunel aerodynamiczny w Warszawie. Voucher pozwala na wybranie terminu lotu we własnym zakresie.

Vouchery na loty można kupować również przez internet, na stronach WWW tuneli aerodynamicznych. Dzięki temu można bardzo łatwo zamówić je bez konieczności wychodzenia z domu. Po opłaceniu otrzymuje się e-mail, który można wydrukować i wręczyć. Dekoracyjne vouchery można natomiast kupić na miejscu.

Cena za tunel aerodynamiczny w Warszawie to około 270 złotych za 3-minutowy lot dla dorosłej osoby.

Komentarze

Dodaj komentarz