Tradycyjnym alkoholem nadal serwowanym na weselach jest wódka. Poza nią jednak coraz częściej pojawiają się na stołach także inne alkohole. Gdzie można zakupić napoje alkoholowe na wesele? Jak można na nich zaoszczędzić?

Jak wybrać odpowiednie alkohole na wesele?

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób planujących przyjęcia weselne. Kiedyś na tego typu spotkaniach królowała wódka czysta, ale obecnie jako dodatek do niej pojawiają się również inne typy napojów alkoholowych. Jakie z nich warto wziąć pod uwagę?

Obecnie poza wódką czystą kupowana jest także wódka smakowa, na przykład wiśniowa, śliwkowa, mirabelkowa, orzechowa czy cytrynowa, aby wspomnieć jedynie o paru dostępnych smakach.

Często kupowane są także inne napoje alkoholowe, na przykład jak whisky, rum, które mogą posłużyć również do przyrządzania wyśmienitych drinków. Kobiety z kolei często sięgają po wina oraz po różne rodzaje likierów.

Gdy wesele planowane jest w okresie letnim, można również zdecydować się na zaserwowanie gościom piwa. Ten orzeźwiający napój można obecnie zakupić w różnych smakach do wyboru, dlatego goście mogą wtedy dobrać swój ulubiony typ piwa. Jest ono także dostępne jako bezalkoholowe.

Ile butelek wódki i innego alkoholu na wesele kupić?

Liczba butelek powinna być dopasowana tak, aby nie zabrakło ich w trakcie zabawy. Jak obliczyć odpowiednią ilość alkoholu na wesele?

Gdy kupowana jest wódka weselna, najczęściej stosuje się przelicznik 0,5 litra alkoholu na 1 gościa. Gdy zatem w przyjęciu ma wziąć udział 100 gości, kupuje się 100 butelek o pojemności 0,5 litra.

Jeżeli podczas przyjęcia weselnego mają być serwowane inne alkohole, wtedy można odpowiednio zmniejszyć ilość wódki na rzecz innych trunków wysokoprocentowych.

Gdzie kupować alkohole na wesele?

Wybór odpowiedniego miejsca do zakupu alkoholi na wesele ma bardzo duże znaczenie. Kupując je tam, gdzie ceny będą najniższe, można sporo zaoszczędzić!

Gdy chodzi o alkohol jak wódka weselna hurtownia jest najlepszym miejscem, by zakupić ją oraz inne rodzaje trunków.

Hurtownie alkoholi działają obecnie w całym kraju, a także można składać w nich zamówienia za pomocą internetu. Wtedy nie trzeba udawać się do hurtowni osobiście, ponieważ zamówienie można złożyć online. Odpowiednio zabezpieczone alkohole będą dostarczone bezpośrednio na adres.

Można również kupować alkohole w dyskontach spożywczych, gdzie często ceny są bardzo atrakcyjne, jednak zwykle nie można dostać tam aż tak dużej liczby butelek. Więc wtedy, gdy planuje się większą imprezę, hurtownia alkoholi będzie najlepszym miejscem, aby zakupić potrzebne trunki na przyjęcie.

Jak zaoszczędzić na zakupie wódki i innych alkoholi weselnych?

Ceny alkoholi weselnych mogą być spore. Za zakupienie wódki i innych trunków na duże wesele trzeba zapłacić nawet parę tysięcy złotych. Jak można zaoszczędzić

Najlepiej porównywać ceny dostępne w różnych hurtowniach alkoholi, aby dowiedzieć się, gdzie potrzebne trunki są oferowane w najniższych cenach. Nawet niewielkie różnice w cenach mogą przełożyć się na korzystne oszczędności na poziomie kilkuset złotych.

Wygodnym sposobem na porównanie cen jest też skorzystać z hurtowni internetowych. Można wtedy w domowym zaciszu sprawdzić aktualne ceny i wybrać taką hurtownię alkoholu online, w której można zaoszczędzić najwięcej.

Nie warto też zwlekać z zakupem alkoholi, ponieważ ceny trunków mogą wzrosnąć. Można zatem zaopatrzyć się w nie na długo przed planowanym przyjęciem, aby zaoszczędzić potem swój czas na poszukiwaniu alkoholi weselnych.

 

Komentarze

  • U nas miała być wodka piwa 0% wina i bimber zastanawiałam się nad mini barem ale ostatecznie postawiliśmy tylko na wódkę wino i wina 0%. Mieszanie alkoholu czesto wychodzi kiepsko a jak jest duzo różności takich niecodziennie spotykanych to goście czesto chętnie próbują wiele różnych rodzajów trunków i później mogą nie dotrwac do końca wesela.

Dodaj komentarz