Opakowanie zdobi prezent

Sie 9, 2017 by

Opakowanie zdobi prezent

„Nie szata zdobi człowieka”  – mówi staropolskie przysłowie. Ale lepiej rozmawia się i przebywa z kimś, kto jest schludnie i ładnie ubrany oraz zadbany. Tak samo może być z prezentem, którego środek jest oczywiście niezwykle ważny, ale i tutaj opakowanie odgrywa znaczną rolę. Ładnie zapakowany prezent już na początku ucieszy obdarowanego i będzie świadczył o guście osoby, która prezent daje. Oczywiście opakowanie prezentu osoba pakująca powinna dobrać do uroczystości, na którą podarunek przynosi. Bo inne opakowanie powinien mieć prezent z okazji urodzin, inne prezent dla dziecka, inne na ślub a jeszcze inne dla bliskiej osoby lub z okazji świąt. Tylko jak ładnie zapakować prezent, jeśli osoba dająca go nie ma odpowiednich umiejętności lub pomysłów? Może ona skorzystać z kilku rozwiązań.

Pakowanie prezentu z podręcznych rzeczy

Osoba pakująca prezent we własnym domu oraz we własnym zakresie powinna zdawać sobie z tego sprawę, że nie musi mieć do tego zadania ładnych papierów ozdobnych czy kolorowych torebek i wstążeczek. Do ładnego zapakowania prezentu wystarczy jej zwykły szary papier, przewiązany sznurkiem i ozdobiony tasiemką, która na pewno znajduje się w każdym domu z przyborami do szycia. Może także wykorzystać białe kartki papieru lub papieru kolorowego, które przewiązane wstążką, włóczką lub ozdobione kolorowym pomponem z czapki będą naprawdę pięknie się prezentować. Osoba pakująca prezent w domu może wykorzystać także inne ozdoby, które schludnie będą prezentować się na szarym papierze. Mogą to być gumki recepturki ułożone w charakterystycznym nieładzie lub sznurki albo paski pociętych gazet. Do oryginalnego a zarazem ładnego opakowania prezentu może także wykorzystać kawałek materiału i przewiązać go sznurkiem.

Pakowanie prezentu ozdobami 

Dużo prostszą sprawę będzie miała taka osoba, gdy wcześniej zaopatrzy się w potrzebne do pakowania papiery, wstążeczki, kokardki czy naklejki zakupione w dziale papierniczym lub w kwiaciarni. Wtedy nie będzie musiała tak improwizować, bo zwykłe równe owinięcie prezentu papierem ozdobnym i przyklejenie malutkiej kokardki w zupełności wystarczy. Czasami przewiązanie grubą wstążką będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Osoba pakująca prezent powinna pamiętać przede wszystkim o tym, że najlepszy jest minimalizm. Im mniej ozdób na opakowaniu prezentu tym lepiej, bo szybko i łatwo może w tym przesadzić, a wtedy opakowanie będzie owszem zwracać uwagę, ale nie taką, jaką by chciała.

Pakowanie prezentu na konkretną okazję

Przy pakowaniu prezentu osoba, która chce go podarować powinna przed zapakowaniem zastanowić się, dla kogo jest dany prezent oraz na jaką okazję. To oczywiste, że przy pakowaniu prezentu na urodziny dziecka, papier powinien być bardzo kolorowy, a najlepiej z ulubionym przez dziecko motywem bajkowym. W przypadku prezentu na ślub na pewno powinna zaopatrzyć się w opakowania w kolorze bieli, ale może także dodać jakiś element kolorystyczny, który zauważyła, np. na zaproszeniu. Przy pakowaniu prezentów na święta powinna zaopatrzyć się w różne ozdoby związane z motywem świąt. Na gładki papier wystarczy, że przyklei niewielką naklejkę z motywem świątecznym i już prezent wygląda bardzo ładnie. Natomiast ładne zapakowanie prezentu dla bliskiej osoby może być nie lada wyzwaniem, gdyż bardzo dobrze prezentuje się prezent ozdobiony motywem związanym z zainteresowaniem bliskiej osoby lub ze stosunkiem do niej. W przypadku kobiety może to być np. dodanie małego kwiatka, przywiązanego do prezentu, co znacznie go ożywi.

Pakowanie prezentu dla leniwych

Bardzo dobrym rozwiązaniem, dla osoby, która nie ma zdolności manualnych, może natomiast okazać się zapakowanie prezentu w miejscu jego zakupu. Musi wtedy wybierać sklepy, które oferują taką usługę po zakupie konkretnego produktu. Najlepiej, gdy taka osoba poinformuje sprzedawcę o kilku istotnych faktach: dla kogo jest prezent oraz z jakiej okazji, a sprzedawca już na pewno dobierze odpowiednie opakowanie do rodzaju okazji i do osoby, dla której prezent jest przeznaczony. Jeśli natomiast osoba kupująca prezent, nabędzie go w miejscu, gdzie nie ma opcji jednoczesnego go pakowania zawsze może poprosić o to znajomego, który ma zdolności manualne oraz kreatywnie twórcze pomysły.

Odpowiednie i ładne zapakowanie prezentu to trudna sztuka, gdyż różne rzeczy podobają się różnym ludziom. Dlatego osoba pakująca powinna zadbać przede wszystkim o minimalizm, który będzie pasował do każdej okazji.

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *