Jaki prezent ofiarować sąsiadom?

Wrz 22, 2016 by

Jaki prezent ofiarować sąsiadom?

W sytuacji kiedy żyje się w mniejszej społeczności wszyscy w około się znają. Wato dbać o dobrych sąsiadów, gdyż ich przyjaźń i pomoc może okazać się czasem nieoceniona.Nie ma znaczenia czy mieszkamy w boku czy może w domu jednorodzinnym. Jednocześnie nie powinno się naprzykrzać innym.

Pierwszą zasadą do której powinniśmy się stosować jest to przestrzeganie ciszy nocnej. Trwa ona w godzinach od 22.00 do 6.00 rano. W tym właśnie czasie powinniśmy powstrzymać się od uciążliwych hałasów, głośnej muzyki, czy pracy. Oczywiście jeśli akurat mamy w domu przyjęcie, a nie jest to nagminna sytuacja tylko niezbyt częsta to sąsiedzi powinni zrozumieć sytuację i nam wybaczyć hałas. Jeśli jednak hałasowanie nagminnie się pojawia podczas ciszy nocnej, wówczas z pewnością wpłynie to negatywnie na stosunki z sąsiadami.

Miło jest jeśli na kilka dni przed planowaną imprezą czy remontem uprzedzimy sąsiadów, że w tym czasie będzie u nas hałas. Będą oni mogli się do tego przygotować. Być może przeorganizują swój dzień, tak aby było to dla nich jak najmniej uciążliwe. Taki fakt można zgłosić sąsiadom telefonicznie bądź osobiście. Z pewnością będzie im miło, że liczymy się z ich zdaniem.

Jeśli właśnie wprowadzamy się na nowe osiedle czy do nowego bloku to warto przedstawić się sąsiadom, aby wiedzieli kto dołączył do ich społeczności. Nie musi to być oficjalna wizyta. Wystarczy zamienić ze sobą kilka słów.

Dobre stosunki z sąsiadami zawsze się opłacają. Tym najbardziej zaufanym można zostawić nawet klucze do naszego domu podczas wyjazdu wakacyjnego. W tym czasie sąsiedzi podleją kwiaty czy opróżnią skrzynkę pocztową. Warto więc dbać o swoich sąsiadów.

Jeśli zostaniemy przez nich zaproszeni na jakąś uroczystość to warto przynieść jakiś podarunek. Niech to będzie dobre wino, ciasto, czy może inne delikatesy. W zależności od okazji mogą to być również kwiaty, czekoladki, bombonierki. Najlepszym sąsiadom można również podarować droższe prezenty w zależności od naszych możliwości finansowych. Czasem jednak wystarcza zwykły drobiazg. Jeśli wiemy, ze nasz sąsiad ma piękny ogródek i bardzo o niego dba to można mu podarować ciekawą książkę ogrodniczą, czy album przyrodniczy, albo nowy kwiatek w doniczce do kolekcji, czy sadzonkę nietypowej, ciekawej rośliny.

Jeżeli sąsiadka jest dobrą kucharką, bądź wręcz przeciwnie dopiero się uczy gotowania można jej wtedy podarować książkę kucharską z przepisami, bądź poradami kulinarnymi. Ciekawą propozycją jest również ofiarowanie vouchera na kurs kulinarny.

Z sąsiadami zawsze można się dogadać. Można miło spędzić czas, organizować ogniska, spotkania, wycieczki, czy osiedlowe zabawy, konkursy. Dobry sąsiad to prawdziwy skarb. Warto o niego dbać najlepiej jak potrafimy.

Jeśli mamy nie najlepsze stosunki z ludźmi dookoła to zróbmy wszystko aby taką sytuację naprawić, zawsze można pójść do kogoś i wyjaśnić sobie wszelkie nieścisłości. Z pewnością jeśli dojdziemy do porozumienia będzie to z korzyścią dla wszystkich mieszkańców.

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *