Jaki prezent na 18?

Sie 12, 2017 by

Jaki prezent na 18?

18 urodziny to przełomowy okres w życiu każdej młodej osoby, ponieważ oznacza wkroczenie do świata dorosłych, z czym wiążą się liczne obowiązki. Zanim jednak to nastąpi, każdy solenizant powinien hucznie świętować, z czym wiążą się oczywiście prezenty. Obecnie w sklepach jest bardzo duży wybór różnego rodzaju prezentów, jednak wybór tego najlepszego z pewnością nie jest wcale taki łatwy. Jaki prezent na 18 warto zatem zafundować solenizantowi?

Pieniądze

Wiele osób idzie na tzw. łatwiznę i przekazuje solenizantowi kopertę z pieniędzmi. Oczywiście takie coś praktykowane jest jedynie przez rodziców, dziadków oraz chrzestnych a dodatkowy zastrzyk gotówki z pewnością zostanie wykorzystany w miarę potrzeb obdarowanego. Dzięki pieniądzom każda osoba może spełnić wszystkie swoje marzenia, jednak jest to uzależnione głównie od ilości otrzymanych środków finansowych. Ile jednak należy włożyć do koperty? Odpowiedź nie jest wcale taka prosta, ponieważ zależy to głównie od zasobności portfela oraz stopnia pokrewieństwa z solenizantem. Kilka stów powinno w zupełności wystarczyć, jeśli jednak ktoś ma nieograniczony budżet, to może wręczyć nawet większą sumę.

Biżuteria

Świetnym pomysłem oraz alternatywą dla pieniędzy jest biżuteria, która powinna przypaść do gustu w szczególności każdej dziewczynie. Stylowe kolczyki, bransoletka lub naszyjnik z pewnością wywoła uśmiech na każdej twarzy, jednak przed zakupem warto dowiedzieć się, za jaką biżuterią przepada solenizantka. Niektóre dziewczyny wolą srebro, inne natomiast złoto, dlatego też trafienie w gusta jest niezwykle ważne. Obecnie w sklepach jest bardzo duży wybór różnego rodzaju świecidełek, dlatego też wcześniejsza rozmowa z solenizantką lub bliską jej osobą pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. W sytuacji, gdy prezent się nie spodoba, można go wymienić na coś innego, jednak lepiej trafić idealnie z pomysłem, kupując to, co na pewno przypadnie do gustu jubilatce.

Samochód

Wiele młodych osób marzy o własnym samochodzie, dlatego też zakup pojazdu z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę. Oczywiście taki prezent nie należy do najtańszych, jednak nie trzeba od razu stawiać na nowiutki samochód prosto s salonu samochodowego. W dobrej cenie można również zakupić używany samochód, jednak podobnie jak w przypadku biżuterii warto wcześniej dowiedzieć się, o jakim pojeździe marzy solenizant, aby trafić w jego gusta.

Kurs prawa jazdy

Wśród najpopularniejszych prezentów warto również wymienić kurs na prawo jazdy, na który niewielu młodych ludzi może sobie pozwolić. Niektóre osoby przez lata zbierają środki na spełnienie marzenia o posiadaniu prawa jazdy, dlatego też taki prezent z pewnością wywoła uśmiech na twarzy każdego jubilata. Oczywiście można przekazać solenizantowi pieniądze, za które będzie mógł wykupić lekcje, jednak lepiej załatwić wszystkie formalności wcześniej, dzięki czemu niespodzianka z pewnością będzie dużo lepsza.

Wycieczka

Bardzo ciekawą propozycją dla osób, które marzą o podróżowaniu, jest zakup zagranicznej wycieczki najlepiej do kraju, w którym dana osoba chciałaby spędzić czas, podziwiając liczne atrakcje turystyczne. Młodzi ludzie najczęściej marzą o wycieczce do egzotycznych krajów, która niestety nie należy do najtańszych, jednak w wielu europejskich krajach również można poczuć się wyjątkowo.

Kurs językowy

Osobom, które lubią uczyć się języków obcych, warto podarować kurs językowy, który może odbyć się nie tylko w kraju, ale również za granicą. Bardzo popularne są obecnie kursy wakacyjne, podczas których można przyswoić naprawdę bardzo dużą wiedzę, odwiedzając dany kraj i poznając jego kulturę. Dzięki kontaktowi z rdzennymi mieszkańcami danego państwa można nauczyć się znacznie więcej niż na rocznych kursach w polskich szkołach językowych. Oczywiście taki kurs jest dosyć drogi, ponieważ powinien również obejmować zakwaterowanie, jednak w przypadku posiadania nieco większej ilości gotówki warto zdecydować się na zakup takiego właśnie prezentu, który pozostanie w pamięci na wiele bardzo długich lat.

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *