Jaki prezent dla klientów?

Sie 14, 2017 by

Jaki prezent dla klientów?

Firmy, które dają swoim klientom drobne upominki, małe dodatki do zakupionych produktów i usług, stawiają bardzo ważny krok w zaskarbieniu sobie sympatii, a także budowaniu lojalności. Jaki prezent podarować klientowi, by nie zbankrutować, ale pozostawić bardzo dobre wrażenie? 

Bardzo duża liczba przedsiębiorców cały czas broni się i nie chce przyzwyczajać klientów do różnego rodzaju gratisów, bonusów i prezentów. Przyczyną jest w większości przypadków przekonanie, że prezenty dla klientów są zupełnie niepotrzebne.

Każdy upominek będzie przez klienta bardzo mile widziany, może on przybierać różną formę. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest jest mieć wcześniej w budżecie przeznaczoną kwotę na gratisy niż zmniejszać cenę produktów w celu zachęcenia do jego zakupu. Duże korporacje działają wedle tej strategii, dlatego ich klienci otrzymują mnóstwo darmowych produktów. Działanie to ma udowodnioną skuteczność i jest bardzo dobrze wkalkulowane w budżet firmy. Każdy człowiek lubi dostawać prezenty, dlatego uszczęśliwiony klient na pewno wróci. Nie każdy jednak jest właścicielem korporacji lub firmy posiadającej placówkę w każdym większym mieście. Czy można zatem mieć finanse na obdarowanie klienta skromnym prezentem nie dysponując dużym budżetem? Oczywiście, że tak!

E-booki, katalogi, foldery, publikacje, artykuły.

Jeżeli klient kupuje regularnie lub od czasu do czasu produkty danej firmy to oznacza, że jest zainteresowany jej produktami i na pewno będzie chciał dowiedzieć się więcej. E-booki są efektywne przede wszystkim wtedy, gdy jest kontakt online z klientem, który po zakupie produktu lub złożeniu zamówienia może mieć ochotę od razu pobrać pozycję. Z kolei foldery i katalogi są świetną opcją w kontaktach offline. Upominek w takiej formie będzie skuteczny tylko wtedy, gdy będzie profesjonalnie wykonany. Bardzo dobrej jakości e-book nie powinien być pisany na kolanie, ale być merytoryczną publikacją zawierającą informację, które mogą zaciekawić danego klienta.

Notesy, karteczki samoprzylepne, pendrivy, długopisy

Notesy, pendrivy, karteczki samoprzylepne czy długopisy można otrzymać na prawie każdej profesjonalnej konferencji. Produkty te będą zdecydowanie bardziej wartościowe dla klientów indywidualnych niż biznesowych. Największą zaletą tych upominków jest fakt, że prędzej czy później każdy ich użyje. Jest to jeden z drobiazgów, który zawsze sprawia przyjemność. Osoby, które zdecydują się na taką formę prezentów dla klienta powinny postawić na oryginalne wzornictwo np. mini produkt firmy w formie pendriva.

Próbki i mini-wersje produktów

Przeważnie firmy kosmetyczne mają strategię, która polega na dawaniu klientom i klientkom różnego rodzaju próbki perfum. Osoby, które chcą zastosować taką formę marketingu w swojej firmie powinny dostosować upominek do rodzaju działalnosci. Wtedy klient może zostać uszczęśliwiony pożyteczną miniaturką lub próbką. Należy przede wszystkim pomyśleć o gadżecie, który może się przydać klientowi

Gadżety przydatne w podróży

Można spokojnie wyjść z założenia, że większość potencjalnych klientów interesuje się podróżami. Dobrym wyborem będą np. mini-wersje produktów kosmetycznych, przezroczyste saszetki lub przezroczyste pojemniki. Osoby, które nie mają pomysłu powinny się zastanowić czego potrzebują najbardziej podczas podróży i ten przedmiot podarować klientowi.

Słodycze i kosmetyki.

Z produktami, które klienci nakładają na skórę lub konsumują prawie zawsze występuje ryzyko. Nie każdy zdecyduje się na zjedzenie czekolady z niewiadomego źródła. Osoby, które nie są pewne reakcji klientów powinny się zastanowić nad wyborem właśnie tej opcji. Zdecydowana większość osób lubi dostawać słodycze, zwłaszcza gdy są ładnie zapakowane.

Pomysłów na drobne prezenty i upominki dla klientów jest zdecydowanie więcej. Praktycznie do każdej branży można użyć zupełnie innych przedmiotów. Mechanik samochodowy może stałym klientom wręczać mini model samochodu, fryzjer darmową próbkę nowej farby do włosów, a firma korepetycyjna słownik języka angielskiego. Bardzo ciekawe upominki można zakupić tutaj.

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *