Jak wybrać właściwe perfumy?

Lis 11, 2016 by

Jak wybrać właściwe perfumy?

Zapach ma silną i wyjątkową moc. Każdy kto kiedykolwiek miał do czynienia z aromaterapią wie o czym mowa. odpowiednio dobrane perfumy stanowią idealny dodatek do osoby. Pobudzają one zmysły, dodają energii bądź też uspokajają. Dobrze dobrany zapach potrafi wprowadzić w dobry humor.

Zapachy najczęściej towarzyszą nam właśnie pod postacią perfum. Wystarczy pójść do perfumerii i zobaczyć jak ogromny wybór zapachów jest na rynku. Jest mnóstwo możliwości. Wystarczy tylko dokonać odpowiedniego wyboru.

Kiedyś uważano, że kobieta powinna cały czas używać jednego zapachu, tak aby mogła być po nim rozpoznawana. Dzisiaj mało kto już przestrzega te zasady. W perfumach można przebierać jak w rękawiczkach. Inne zapachy wybiera się na co dzień, do pracy a inne na wieczór, na elegancką kolację. Za pomocą perfum można kreować swój wizerunek. Można kreować się na nieśmiałą dziewczęcą istotę za pomocą delikatnych, świeżych zapachów bądź na zmysłową kusicielkę wybierając te cięższe zapachy. Kobieta otulona świeżym cytrusowym zapachem będzie wydawała się bardziej energiczna.

Należy pamiętać o tym, że początkowy zapach perfum jest inny niż po pewnym czasie. Zapach na skórze rozwija się w różnych kierunkach w zależności od tego jaki zapach osobisty ma dana osoba, jaki zapach wydziela jej ciało.

Twórcy perfum maja do wyboru nawet trzydzieści tysięcy składników syntetycznych jak również tych pochodzenia zwierzęcego jak i roślinnego. Składniki które się wybiera układa się najczęściej w trzy warstwy, czyli tak zwane nuty.

Najpierw czuć nutę głowy- są to najbardziej intensywne zapachy, jednak szybko się ulatniające. Po kilku minutach czuje się nutę serca która jest delikatniejsza. Na samym końcu jest nuta bazowa czyli ta najtrwalsza utrzymująca się nawet kilka godzin. Jest ona najbardziej złożona. Dlatego tak istotne znaczenie ma to aby nie wybierać perfum po jednym powąchaniu, nie należy kierować się pierwszym wrażeniem. Należy to zrobić w inny sposób

Nie należy z pewnością kierować się reklamami, choć są one piękne, bardzo kuszące to zupełnie na ich podstawie nie da się wybrać odpowiedniego zapachu. Ten musi być dopasowany do konkretnej osoby. To jak będzie pachniał na naszej skórze zależy od tego jakie mamy pH, jaką dietę czy zmiany hormonalne. To wszystko sprawia, że ten sam zapach na kilku osobach może rozwinąć się zupełnie inaczej.

Nie jest dobrym rozwiązaniem wąchanie buteleczki czy nawet paseczków w perfumerii, gdyż to nie da nam pełnego obrazu perfum. Najlepiej jest aby zapach wypróbować na nadgarstkach bądź zgięciach łokci, czyli tam gdzie krew krąży szybciej. Jeśli nie chce się perfumować skóry, bo nie wiemy czy zapach nam się spodoba, wówczas można zastosować pewien trik. Spryskać małą chusteczkę i włożyć ją do biustonosza. Wówczas po kilku godzinach zapach skóry wymiesza się z perfumami i uzyskamy pełen obraz zapachu

Możesz też uperfumować chusteczkę i włożyć ją na kilka godzin za biustonosz. Tak sprawdzisz, jak „wygląda” nuta bazy połączona z zapachem twojej skóry.

Możesz zdecydować wówczas czy zapach Ci odpowiada czy wyruszasz na poszukiwanie innego.

perfume-1468091

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *